menu:  čalúnnictvo   zdravie   produkty   materiály   kontakt   
čalúnnictvo - opravy čalúnenia, výroba čalúneného nábytku, zdravie a vaše pohodlie
  blue kinglinks  orange kinglinks  red kinglinks  black kinglinks 
  zdravie: 

Zdravý spánok

zdravý spánok Spánok a jeho význam. Mnohokrát preberaná téma. Z hľadiska zdravia a spánku si musíme uvedomiť minimálne nasledujúce:

1, Skoro polovicu života spíme. Spánok ako činnosť zaberá toľko z času nášho života, ako všetky ostatné činnosti ( chodenie, sedenie, zamestnanie, koníčky ... ) dohromady.

2, Význam spánku pre naše fungovanie. Čo vieme o spánku? Máme k dispozícii len akési nesúvislé útržky snov, videli sme ako spiaci človek vyzerá, čítali sme o spánku o jeho potrebnosti o jeho zdravotných aspektoch... Máme však k takej významnej skoro-polovici života aj prislúchajúce skoro-polovičné množstvo poznatkov, skúseností, zážitkov, proste vedomia?

Ak by vás táto skutočnosť motivovala a začali by ste spánku venovať viacej pozornosti, bádania aby ste sa o ňom dozvedeli viac, možno poznáte, že spánok má pre vaše fungovanie podobný význam, ako nabíjačka pre fungovanie vášho mobilu.
V časti života, ktorú všetci poznáme ( bdelý stav, stav fyzickej aktivity ) potrebujeme energiu. Vačšina ľudí nevie túto energiu získať inak, ako spánkom. Preto na vašom spánku závisí koľko a akej energie na "život" budete mať.
Určite ste zažili situáciu, keď sa ráno prebudíte a ste na tom "horšie" ako keď ste večer išli spať. Celý nasledujúci deň potom stojí za... Taký deň je pohromou pre nevyspatého, ale aj pre ľudí s ktorými príde do kontaktu. Tí si väčšinou utrúsia poznámku "asi sa zle vyspal". A majú pravdu. Zaručene to spôsobila niektorá z chýb spánku. Čo všetko môže spôsobiť nedobrý spánok?

- spanie s prepchatým žalúdkom,
- v nevyvetranej miestnosti,
- hryzúce svedomie,
- nevhodné lôžko
- ... a mnohé iné
Našou úlohou však nieje rozobrať všetky chyby spánku, my sa pokúšame vyriešiť problematiku lôžka - zdravotný matrac
Príbuzné témy:
zdravie a čalúnenie
zdravé sedenie


© eRHá2 design