menu:  čalúnnictvo   zdravie   produkty   materiály   kontakt   
čalúnnictvo - opravy čalúnenia, výroba čalúneného nábytku, zdravie a vaše pohodlie
  blue kinglinks  orange kinglinks  red kinglinks  black kinglinks 
  produkty: 

Zdravotný matrac

zdravý spánok Skúsenosti a vedomosti z oblasti čalúnenia sme využili pri návrhoch a výrobe zdravého (zdravotného) matraca. Tak ako všetkým ľuďom nesadne rovnaký kus oblečenia, tak neexistuje univerzálny matrac pre každého. V svete obliekania preto existujú konfekčné veľkosti, kde si každý vyberie tú svoju. Podobne výrobcovia matracov ponúkajú určitú škálu. A nakoniec je tu šitie oblečenia na mieru.
Ak vám záleží na kvalite spania neváhajte investovať raz za 3 až 5 rokov do lôžka a nechajte si vyhotoviť matrac na mieru.

Za zdraviu prospešný rozhodne nemožno považovať matrac zhotovený z kusa "molitanu" zašitého do peknej látky. Takýto nevhodný matrac poznáte voľným okom tak, že pomerne po krátkom čase používania ( asi rok až dva) je viditeľne preliačený - vyležaný.

Na vyhotovenie zdravotného matraca sa používajú sendvičové skladby rôznych čalúnníckych materiálov, ktorých úlohou je:
- podopierať telo a súčasne kopírovať jeho krivky v každej práve zaujatej polohe ležania s prihliadnutím na hlavné oporné body tela
- odvádzať vlhkosť vznikajúcu prirodzeným potením tela
- zabezpečiť tepelno izolačnú funkciu. Jej podstatou je udržiavať správny teplotný režim spánku, čiže kumulovať teplo a udržiavať ho na hodnote telesnej teploty. Správna skladba zdravotného matraca dokáže zároveň nadmerné teplo odvádzať. Vtedy spiace telo oddychuje - nemusí si v spánku nadmerne "prikurovať".
- zabezpečiť vetranie - vzdušnosť matraca
- mať k dispozícii dostatok miesta pri spaní - správna veľkosť matraca

Na všetky vyššieuvedené vlastnosti musí byť braný ohľad pri výrobe zdravotného matraca na mieru. V princípe sa jedná o prispôsobenie všetkých spomenutých parametrov konkrétnemu užívateľovi s ohľadom na jeho výšku, váhu a pociťovanie tepla.Čalúnnictvo NAVOJ vývoj a výskum - poradenská činnosť, zákazková malosériová výroba a opravy čalúnených výrobkov a ich konštrukcií, zdravotný matrac, reštaurovanie starožitností, opravy nábytkových kostier, školenia
 
zdravý spánok
© eRHá2 design 
taliansko