menu:  čalúnnictvo   zdravie   produkty   materiály   kontakt   
čalúnnictvo - opravy čalúnenia, výroba čalúneného nábytku, zdravie a vaše pohodlie
  blue kinglinks  orange kinglinks  red kinglinks  black kinglinks 
  zdravie: 

Čalúnenie Pre Zdravie

Zdravie a aktívny prístup k nemu je dôležitou oblasťou života každého jedinca. Projekt ČPZ (Čalúnenie Pre Zdravie), ktorému u nás vo firme svorne hovoríme čépezetka, je naše vnútro-firemné krédo. Aspekt zdravia je pre nás samozrejmosť, ktorá sa pri našej práci akosi prirodzene vyvinula vnímaním okolitého sveta technológií, dopadov na životné prostredie a zdravie nás všetkých.

Čalúnnici sme tu na to, aby sme vám "zmäkčili" život, priniesli vám pohodlie, zároveň dbáme na vaše zdravie. Čalúnené výrobky človek používa najmä na sedenie a spánok. Čalúnnictvo môže výrazne ovplyvniť zdravie človeka, práve v týchto dvoch oblastiach.

Urobte si malý test:

1. Uhádnete, na ktorom obrázku je znázornené správne sedenie?

2. Na ktorom obrázku je znázornené ako najčastejšie sedávate vy?

Zhodujú sa vaše odpovede? Tiež sme sa zaoberali touto anomáliou. Prečo takmer každý pozná, čo je pre neho zdravé, ale napriek tomu činí často opačne? Či sa jedná o stravovanie alebo o sedenie, človek sa chová rovnako čudne. Čo spôsobuje takéto chovanie? Určite si odpoviete aj sami. My sme hľadali odpoveď trocha zložitejším spôsobom, položili sme si doplňujúcu otázku: Ako má vyzerať stolička, alebo sedátko, podložka pod zadok, ktorá by bola zdraviu prospešná a zároveň ju rád používal? ...

Viac na - zdravé sedenie
zdravý spánok Spánok má pre človeka podobný význam, ako nabíjačka pre fungovanie autobatérie, či mobilu. V bdelom stave sme fyzicky aktívni, na to potrebujeme energiu. Vačšina ľudí nevie túto energiu získať inak, ako spánkom. Na kvalite spánku závisí koľko a akej energie na bdelý "fyzický" život budeme mať. Kvalita spánku závisí od množstva faktorov, napr. aj od kvality matraca, na ktorom spíme ...
Viac na - zdravý spánok


Čalúnnictvo NAVOJ Zvolen čalúnenie výroba a oprava, výroba zákazková a malosériová, poradenská a konzultačná činnosť v oblasti ergonometrie, zdravotne optimálnych riešení v čalúnnictve so zameraním na zdravé čalúnenie. Navoj podporuje Čalúnenie Pre Zdravie (ČPZ) nezávadné materiály a výrobné postupy.
© eRHá2 design 
taliansko